Cumhuriyet ve Demokrasi

Genç Yazarlar Kulübü

Haberlerde ”siyaset üstü” söylemler duyuyoruz. Ülkemizi yönetenler, söylemleriyle ve birkaç cılız girişimle demokrasimizi unutturmaya çalışıyorlar.Bir iddiada bulunduk, kanıtlayalım ; Atatürk’ün getirdiği bayram kutlamalarının, yağmur bahane edilerek, sürekli iptal edilişi.Anıtkabir alanının bir bölümünün imara açık hale getirilmesi,küçültülmesi.Atatürk’ün eşinin yazmış olduğu ”iddia edilen” mektupla Atatürk’ün itibarının zayıflatılmaya çalışılması.Dini yapılanmaların,devlet kurumu haline getirilmesi ve en önemlisi; müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesi…Çoğunluk nikahını müftülere kıydırdı farz edelim.Ne olur biliyor musunuz ? Yapacakları iş diğer resmi nikah kıydırma merciilerini ortadan kaldırmak olacaktır.

Birsürü örnekten birkaçını verdim.Bu girişimlerin tek hedefi cumhuriyet ve demokrasiyi zayıflatmaktır.Başta dedik ya ”cılız girişimler”dir. Rejimi bir anda değiştirecek güce ve yeteneğe sahip olmadıkları için, Kaf dağına adım adım yürümeye çalışıyorlar.Attıkları her adıma tepki geldiği için de koşamıyorlar. ”Bu girişimlere nasıl engel olunur” sorusundan önce ”Neden engel olunmalıdır” sorusunu cevaplamamız gerekir.

Ülkede ”akraba torpili”, ”yandaş kıyağı” bir düzen haline geldi. Memur alımlarında ”liyakat” değil ”kan bağı” esas alınmaya başlandı. Bunu yaptıklarını da gizlemiyorlar…

Ver o post original 78 mais palavras

Anúncios

Deixe um comentário

Preencha os seus dados abaixo ou clique em um ícone para log in:

Logotipo do WordPress.com

Você está comentando utilizando sua conta WordPress.com. Sair / Alterar )

Imagem do Twitter

Você está comentando utilizando sua conta Twitter. Sair / Alterar )

Foto do Facebook

Você está comentando utilizando sua conta Facebook. Sair / Alterar )

Foto do Google+

Você está comentando utilizando sua conta Google+. Sair / Alterar )

Conectando a %s